dovolujeme si Vás srdečně pozvat na vernisáž již čtyřicáté deváté výstavy s názvem:

 

ANNA TYROLEROVÁ – Tvořím, tedy jsem...


Anna Tyrolerová je výtvarnice, která vyhledává stále nové materiály. Tvoří autorskou keramiku, blízká je jí tedy hlína, ale přitahuje ji i prostý papír, látka nebo kov. Je to asi proto, že je také učitelkou „výtvarky“ na Ašské ZUŠ a pro své děti stále hledá nové a nové podněty. Občas se někdo zmíní, že nechápe její velký záběr v materiálu, ale ona i kus papíru chápe
jako svou výzvu. Její tvorba je vždy srozumitelná, ničím nezatížená, prostá. Taková, aby člověk dospělý, ale ani malé dítě nemuseli dlouze zkoumat, co že se za tím asi skrývá.

„Při doteku s uměním si musíme naplno užívat své pocity, nálady, barvy a tvary, které v nás konkrétní objekt vyvolává. Nemusíme se jen dívat, ale můžeme také sahat, dotýkat se, hladit... Snažím se o tvorbu originální, kdy každé dílo dostává nejen svou podobu, ale také svoji "duši". Mám ráda staré věci a staré domy, které svou duši již mají.
 Mám ráda život se vším, co nám přináší.
 Mám ráda přítomné anděly, na které si ale sáhnout nelze...“

Hudba
 - Joker's band
Žánrově vycházejí ze swingu 30. - 50. let. Kromě swingu zahrají latinsko-americkou hudbu a české i zahraniční evergreeny k poslechu i tanci.

Těšíme se na Vás na vernisáži ve čtvrtek 9. 11. 2023 v 17h v galerii Muzea berounské keramiky, Zámečnická 14, Beroun - Centrum.